blog-roku-dlaczego-warto-glosowac-na-ulubionych-blogerow-mojaWenecja

Dlaczego głosuję na moich ulubionych blogerów w konkursie Blog Roku?

Pewnie zauważyłaś, że od kilku dni internet zalewa fala próśb i błagań o głosy w konkursie Blog Roku. Jak powinnyśmy na nie reagować?

Marysia z bloga Gruszka z fartuszka (która też startuje w konkursie) trafnie zauważyła pewną tendencję: blogerzy narzekają, że wszyscy wokół spamują, natomiast ludzie spoza blogosfery nie zdają sobie sprawy, dlaczego to takie ważne i zwyczajnie ignorują wszelkie apele o głosy.

Aby trafić do pierwszej dziesiątki (czyli zebrać sporo sms’ów) zdecydowanie trzeba się wyróżnić. Jedni tworzą wydarzenia na fejsie, inni kręcą video, jeszcze inni udostępniają ciekawe treści, aby przekonać swoją społeczność, że robią dobrą robotę i warto na nich zagłosować.

Dlaczego głosuję na moich ulubionych blogerów w konkursie Blog Roku?

Usłyszałam dziś pytanie: „Dlaczego sama nie zgłosiłaś swojego bloga, tylko zachęcasz do głosowania na konkurencję?”

  • Dlatego, że mój blog, to blog inspirujący do spełniania marzeń, a na tym głównie jest oparty konkurs na Blog Roku. Najzwyczajniej w świecie sądzę, że Moja Wenecja jeszcze nie dojrzała do tego, aby stać się blogiem roku ;) Nie wkładam w nią całej siebie (choć bardzo bym chciała, to mam całą masę innych obowiązków, które zwykle są pilniejsze od napisania kolejnego wpisu). Znam natomiast sporo blogerów i blogerek, którzy rozwój bloga i dobrostan swojej społeczności przedkładają ponad wszystko inne. Z głowy mogłabym wymienić przynajmniej kilkunastu (jak nie kulkudziesięciu) blogomaniaków. To właśnie na takie osoby warto zagłosować.
  • Dlatego, że uważam, że blogosfera nie powinna ze sobą rywalizować. Już wiele razy udowodniliśmy, że działając razem i wspierając się wzajemnie mamy największą moc twórczą. Postanowiłam zatem wspierać tych, którzy dążą do spełniania własnych marzeń!
  • Dlatego, że będę czuła ogromną satysfakcję z tego, że jestem częścią społeczności blogera, który zgarnął statuetkę. Dokładnie taką satysfakcję, jaką czułam w poprzednich latach, kiedy wygrywał Michał Szafrański z JakOszczędzaćPieniądze, Magda z MyPinkPlum, Małgosia z ManufakturaRadości albo Volant.

Pomijając cały ten fejm, popularność, prestiż i nagrody, wyobrażam sobie, że wejście na scenę i zebranie standing ovation to największe marzenie każdego, kto zgłosił swojego bloga do konkursu. A przynajmniej jedno z marzeń na bucket liście. To największa nagroda za wszystkie godziny, miesiące i lata spędzone na tworzeniu rewelacyjnych treści na bloga, aby pomagać, aktywizować, inspirować, bawić i wzruszać społeczność skupioną wokół niego.

blog-roku-dlaczego-warto-glosowac-na-ulubionych-blogerow-mojaWenecja2

Na głosowanie masz czas do 1 marca. Najlepiej od razu weź telefon do ręki i wyślij sms’a :) Nawet jeśli Twój faworyt nie dostanie się do pierwszej dziesiątki (z której jury wybierze ten najlepszy blog), Twoje 1,23zł nie pójdzie na marne.

Nadrzędnym celem konkursu na Blog Roku jest wsparcie działań statutowych wybranej fundacji (co rok innej). Wiesz, że w ubiegłym roku dzięki osobom głosującym na ulubione blogi, zebrano ponad 63 tysiące złotych na Fundację Dzieci Niczyje? W tym roku zebrane pieniądze zostaną przekazane Fundacji Dziecięca Fantazja. Czy może być coś piękniejszego niż pomoc w realizacji marzeń małemu człowiekowi, pełnemu nadziei w ludzkość?

Wyobraź sobie, że Twój ulubiony bloger otrzymuje sto głosów. To kolejne sto złotych bliżej do symulatora pociągów, o którym marzy Oskar lub do piętrowego łóżka w kształcie wozu strażackiego, o którym marzy Patryk. Takich (większych i mniejszych) marzeń są setki. Spełnijmy je razem.

Jeśli nie masz jeszcze swojego faworyta lub faworytki, zajrzyj do swojej ulubionej kategorii. Do wyboru:

Możesz też zagłosować na konkretny tekst, który Cię poruszył.

W konkursie pojawiły się też kategorie dla miłośników video. Jeśli jesteś fanką youtube, koniecznie zajrzyj również tam.

Mam nadzieję, że mój wpis zachęcił Cię do zamiany swoich środków na koncie w spełnione marzenia :)

Daj znać kto jest Twoim faworytem i na kogo oddałaś głos. Jestem ogromnie ciekawa, kto Cię inspiruje w blogosferze!

4 thoughts on “Dlaczego głosuję na moich ulubionych blogerów w konkursie Blog Roku?

  1. Ja z wielką przyjemnością głosują na blogi, które cenię, które są mi przydatne całym rokiem, wydaje mi się, że to fajny sposób na docenienie pracy blogerów. Wysłałam już sporo smsów, m.in. na Wyrwane z Kontekstu, Ulę Łupińską, One Little Smile, True Taste Hunters, Julię Izmałkową Blog, Refreszing, Hakierkę, Kameralną, Matkę Tylko Jedną, ErVegana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *