Plaże w Wenecji: Bibione, Lido di Jesolo, Rosolina Mare, Eraclea Mare

0
28869

Zacznijmy od tego, że Wenecja to prawie 120 wysepek, podzielonych na sześć dzielnic. Ta najbardziej znana historyczna część z zabytkami – Venezia Insulare, niestety nie ma dostępu do plaż.

Jednak w innych dzielnicach np. Venezia Litorale już takowe można spotkać. Zresztą jak w całym regionie Wenecji Euganejskiej, miejsc do wypoczynku nad morzem nie brakuje.

Plaże w Wenecji
Plaże w Wenecji

Najpopularniejsze plaże w Wenecji

Aby wybrać się na plaże podczas pobytu w Wenecji, należy się udać na wyspę Lido di Venezia.

To właśnie ta część miasta jest regionem z plażą.

Urlop All inclusive w Wenecji!


Wakacje i wczasy w Wenecji / Oferty All Inclusive i Last Minute! Najlepsze hotele dla Ciebie i Twojej rodziny. Najlepsze promocje, porównaj ceny i przeczytaj opinie!

Prawie połowa linii brzegowej tej dwunastokilometrowej wyspy to piaszczysta plaża. Kusi ona przede wszystkim rodziny z dziećmi, ze względu na łagodne wejście do morza oraz stosunkową płyciznę, która szybko się nagrzewa.

W okolicy jest oczywiście pełne zaplecze gastronomiczne, choć najwięcej barów znajduje się w centralnej części plaży, przy molo.

Na całej długości jest ona także podzielona na odcinki płatne i publiczne.

Co ważne plaża w Lido jest prawie w pełni chroniona przez ratowników. Niestety latem bywa mocno zatłoczona. Warto też wspomnieć, że to właśnie na wyspie Lido di Venezia odbywa się słynny festiwal filmowy.

Wycieczki do Wenecji / Tanie loty z Polski, sprawdzone noclegi i opinie turystów!

Tanie noclegi w Wenecji

Noclegi

Tanie noclegi w Wenecji. Hotele, hostele, apartamenty i sprawdzone kwatery. Promocje!

Tanie loty do Wenecji

Tanie loty

Tanie loty do Wenecji. Bezpośrednie loty z Polski. Znajdź tani bilet i kup teraz! Wyszukiwarka tanich lotów.

Opinie turystów o Wenecji

Opinie turystów

Opinie o Wenecji. Przeczytaj recenzje i opinie turystów, którzy spędzili w Wenecji udane wakacje!

Pozostałe plaże w Wenecji

Jeśli chodzi o pozostałe plaże w Wenecji to trzeba się udać nieco dalej w region. Do najbardziej znanych miejscowości wypoczynkowy Wenecji Euganejskiej należą:

  1. Bibione,
  2. Lido di Jesolo,
  3. Rosolina Mare,
  4. Eraclea Mare,
  5. Caorle
  6. oraz Cavallino.

Kurorty te słyną nie tylko z bardzo rozbudowanej bazy turystycznej, ale przede wszystkim ze swoich szerokich plaż, w większości piaszczystych. Można na nich nie tylko porządnie wypocząć i złapać wakacyjnej opalenizny, ale także skorzystać z szerokiej oferty sportów wodnych.

Wenecja plaże
Wenecja plaże

Na co możemy liczyć wybierając się na weneckie plaże?

Plaże w rejonie Wenecji Euganejskiej wyróżnia rozbudowana infrastruktura plażowa wraz z ratownikami oraz zapleczem gastronomicznym. Część z nich była także nagradzana odznaczeniem Błękitnej Flagi za czystość.

Rodzinom z dziećmi oprócz toalet i przebieralni, może się spodobać pas lasu piniowego tuż za plażą, w którym można schronić się przed słońcem. Na plażach Wenecji Euganejskiej można uprawiać żeglarstwo, windsurfing czy jazdę na nartach wodnych. Oczywiście warto zwrócić też uwagę na aktualną pogodę w Wenecji, która zazwyczaj rozpieszcza turystów.

Plaża w Bibione

Plaża w Bibione jest długa, piaszczysta i ma spore zaplecze gastronomiczne. Ten znany kurort co roku przyciąga rzesze turystów, jednak na samej plaży panuje porządek – liczne rzędy leżaków i parasoli, nie pozwalają by plażowicze leżeli jeden na drugim. Miejsce to przyciąga nie tylko imprezowiczów, ale i rodziny z dziećmi ze względu na łagodne wejście do morza i krystaliczną czystość wody.

Zobacz na mapie gdzie znajduje się plaża w Bibione:

Plaża w Lido di Jesolo

Plaża w Lido di Jesolo to prawie 15 kilometrów piaszczystego wypoczynku. Wzdłuż której biegnie prawie tak samo długa promenada, na której nie brakuje knajp i barów, a także wieczorem otwieranych głośnych klubów. Swoją przystań znajdą tu także osoby lubiące opalać się bez strojów kąpielowych, w wyznaczonym do tego miejscu. Za czystość wody plaża w Lido di Jesolo została wyróżniona odznaczeniem Błękitnej Flagi.

Zobacz na mapie gdzie znajduje się plaża Lido di Jesolo:

Plaża Rosolina Mare

Plaża Rosolina Mare ma długość prawie 9 kilometrów i rozciąga się między Adrią, a północnymi lagunami delty Padu. Jej zapleczem jest las piniowy, który daje trochę wytchnienia przed palącym słońcem. To jedyna plaża w prowincji Rovigo, której dodatkowym atutem jest położony nieopodal park krajobrazowy z mokradłami i szuwarami. Na plaży Rosolina Mare jest także łagodne wejście do morza, co ma znaczenie dla rodzin z dziećmi.

Zobacz na mapie gdzie znajduje się plaża Rosolina Mare:

Plaża w Eraclea Mare

Plaża w Eraclea Mare jest stosunkowo niewielka, bo ledwie trzy-kilometrowa. Jej urozmaiceniem są na pewno małe wydmy, porośnięte tamaryszkiem oraz gęsty pas lasu piniowego tuż obok. Sama miejscowość jest dość spokojna i często wybierana przez rodziny z dziećmi oraz osoby starsze.

Zobacz na mapie gdzie znajduje się plaża Eraclea Mare:

Plaże w Caorle

Plaże w Caorle to najszersze i jedne z najczystszych plaż w całym regionie. Całość to 15 kilometrów piasku, które zostało podzielone na trzy mniejsze plaże. Jedną z nich Duna Verde wyróżniają wydmy, laguny oraz skupiska drzew piniowych, w których znajdziemy chwilę wytchnienia.

Plaże w Cavallino

Plaże w Cavallino to kolejne 15 kilometrów piaszczystego raju. Znane głównie z dużej ilości kempingów tu ulokowanych. Plaże w Cavallino ponownie są pełne wydm i lagun, a przed słońcem można uciec tu do pobliskiego lasu piniowego. Wejście do morza jest łagodne, z czego skwapliwie korzystają najmłodsi.

Jakie jeszcze inne plaże warto odwiedzić spędzając wakacje w Wenecji?

Plaże w regionie Wenecji Euganejskiej spotkamy także na przykład na prywatnej wyspie – Albarella. Tu na czterech i pół kilometrowej plaży, prawie nigdy nie ma tłoku. Jednak by się tu dostać, trzeba wykupić drogi pobyt w jednym z hoteli.

Z kolei w nadmorskiej dzielnicy Chioggia – Sottomarina, znajdziemy plażę wyróżniającą się mineralnym piaskiem, łagodnym zejściem do wody, bogatym zapleczem gastronomicznym oraz tłokiem turystów (szczególnie w sierpniu).

Na miejscu są nawet baseny tuż przy plaży oraz place zabaw dla najmłodszych.

Więcej o najpiękniejszych i najpopularniejszych plażach w Wenecji dowiesz się z oficjalnej strony turystycznej Wenecji.

Opinie o plażach w Wenecji

Dajcie koniecznie znać jakie są Wasze opinie dotyczące poszczególnych plaż w Wenecji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here