Opinie turystów o Wenecji: Zabytki, atrakcje, restauracje, kawiarnie, kościoły

5
12514

Wenecja to bez dwóch zdań jedno z bardziej wyjątkowych miast w Europie. Nie ma drugiego takiego. To także jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc na świecie. Miasto położone na wodzie, gdzie można poruszać się głównie łodziami i tramwajami wodnymi, co roku ściąga miliony turystów. Wenecja słynie z kanałów, mostów oraz kościołów i to właśnie ze względu na tą architekturę oraz nietypowe położenie, została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miejsce to jest popularne nie tylko wśród par zakochanych i nowożeńców, jest także bardzo częstym celem wycieczek, podczas podróży do północnych Włoszech czy nad Adriatyk. To również duży port, gdzie codziennie przybijają potężne wycieczkowce z turystami. Co ciekawe miasto to znacznie różni się od pozostałych włoskich aglomeracji na tyle, że nie ma co wyrabiać sobie zdania o całym kraju na podstawie krótkiego wypadu do Wenecji.

Opinie o Wenecji
Opinie o Wenecji / Czy warto pojechać na wycieczkę do Wenecji? Przeczytaj opinie turystów!

Opinie o Wenecji są mocno skrajne. Od tych pełnych zachwytów, mówiących o magicznej czy wręcz romantycznej atmosferze, po te krytykujące właściwie wszystkie aspekty turystycznego pobytu w mieście na wodzie. Kilka z tych najbardziej popularnych opinii dotyczących Wenecji postaramy się tu przedstawić. Jednak to zawsze będą głosy innych ludzi, którzy patrzą przez swój własny pryzmat. Zgodnie z powiedzeniem -nie byłeś we Włoszech jeśli nie widziałeś Wenecji, warto przekonać się samemu jak to jest tak naprawdę w tym mieście na wodzie.

Wycieczki do Wenecji / Tanie loty z Polski, sprawdzone noclegi i opinie turystów!

Tanie noclegi w Wenecji

Noclegi

Tanie noclegi w Wenecji. Hotele, hostele, apartamenty i sprawdzone kwatery. Promocje!

Tanie loty do Wenecji

Tanie loty

Tanie loty do Wenecji. Bezpośrednie loty z Polski. Znajdź tani bilet i kup teraz! Wyszukiwarka tanich lotów.

Opinie turystów o Wenecji

Opinie turystów

Opinie o Wenecji. Przeczytaj recenzje i opinie turystów, którzy spędzili w Wenecji udane wakacje!

Opinie o cenach w Wenecji

Wenecja jako jedno z najbardziej turystycznych miejsc na ziemi, nie może być tanie. Takie są fakty, więc miejscowi próbują zarobić na takiej skali zainteresowania, tyle ile mogą. Dlatego opinie o wysokich cenach w Wenecji nie są przesadzone. Owszem można znaleźć tańsze noclegi w lądowej części tego miasta, czy jeść przygotowane przez siebie posiłki, ale jeśli chodzi o ogólne odczucie, to opinie nie mogą być inne. Noclegi są drogie, transport wodny jest drogi, wejściówki do większości atrakcji też do najtańszych nie należą. Nawet nie wspominając o cenach w restauracjach weneckich. Dotyczy to oczywiście ścisłego centrum, czyli zabytkowej dzielnicy Wenecji.

Małym plusem w tej sytuacji jest fakt, że kiedy dotrzecie do części miasta z zabytkami, to wszystko można ze spokojem obejść pieszo. Nie płacąc za to ani grosza. Wejście do jednej z większych atrakcji w mieście – Bazyliki św. Marka jest też darmowe. Jednak kiedy zdecydujecie się na zwiedzanie innych obiektów, trzeba będzie wtedy już wyjąć portfel. Nawet należy uważać na kolorowo poprzebierane postacie, które krążą po mieście (szczególnie podczas karnawału), które chętnie pozują do zdjęć…za 20 euro, jak się po fakcie okazuje.

Ceny za parking to też gorący temat, wśród osób odwiedzających miasto na wodzie. Trzeba z nich skorzystać, jeśli przyjeżdżamy swoim transportem, bo zabytkowe centrum jest zamknięte dla ruchu samochodowego. Jednak trzeba się liczyć ze słoną opłatą za godzinę parkowania (np. 6 euro).

Ceny w Wenecji według opinii turystów w dużej mierze zależą od terminu, kiedy przyjedziemy do tego miasta. Latem, a tak właściwie od maja do września, czyli w szczycie sezonu ceny są maksymalnie podkręcone. Po części wynika to też z faktu, że wiele turystów odwiedza Wenecję po drodze czy też przy okazji i spędza tu tylko kilkanaście godzin. Dlatego miejscowi próbują jak najwięcej na nich zarobić.

Opinie o noclegach w Wenecji

Nocleg blisko największych atrakcji i zabytków w Wenecji będzie drogi. Opinie turystów jasno dają do zrozumienia, że poniżej 50 euro za noc na osobę, ciężko coś znaleźć. I mowa tu o noclegu w wieloosobowym pokoju hostelowym za tę cenę. Owszem im dalej od zabytkowej dzielnicy Wenecji, tym jest taniej. Jednak wybierając na nocleg lądową część tego miasta, trzeba się liczyć z dodatkowym kosztem jakim będzie transport do centrum. No i do tego jesteśmy wówczas ograniczeni godzinami rozkładu jazdy pociągu czy też tramwajów wodnych.

Z plusów w opiniach o noclegach w samym sercu Wenecji przeważają takie, które mówią o niesamowitej atmosferze, po zmroku, kiedy miasto właściwie zamiera. To dobry czas na spacer i podziwianie zabytków, bez tłumów turystów. Minusem noclegów blisko atrakcyjnych miejsc w Wenecji są niewątpliwie wysokie ceny oraz wszechobecna wilgoć i zaduch spowodowany stęchlizną, z którymi próbują walczyć hotelarze. Niestety wiele z obiektów hotelowych, musi się więc potem mierzyć z niepochlebnymi opiniami gości, na temat swoich pokoi.

Wiele osób zwraca także uwagę na możliwość wynajmu mieszkania czy apartamentu, co w opinii turystów bardziej się opłaca. W przypadku większej grupy osób czy rodziny. Jednak przyczynia się to z drugiej strony do wyludniania Wenecji, gdyż miejscowych nie stać na wysokie czynsze i ogólne koszty życia. A bez lokalsów zdaniem wielu, miasto na wodzie staje się trochę takim disneylandem dla turystów.

Wenecja opinie
Wenecja opinie / Opinie o atrakcjach, zabytkach, kościołach i mostach w Wenecji.

Opinie o jedzeniu i obiadach w restauracjach w Wenecji

Niestety jedzenie w Wenecji nie cieszy się zbyt dobrą opinią wśród turystów. Nie dość, że jest piekielnie drogie, to jeszcze nie najlepsze w smaku. No może poza lodami, które w całych Włoszech są znakomite. Jeśli chodzi o przeciętne ceny to za obiad w Wenecji trzeba liczyć około 40 euro. W tym jest oczywiście opłata za nakrycie stolika, obsługę kelnera i czasem napiwek. Dla wielu turystów jest zaskoczeniem fakt, iż za spożycie posiłku przy stole jest pobierana dodatkowa opłata (tzw. coperto obowiązuje w całym kraju). Dlatego też wiele osób radzi, by brać jedzenie na wynos, by zaoszczędzić trochę grosza. Do tego w opinii wielu turystów znacznie lepiej karmią i w niższych cenach, lokale oddalone nieco od głównego placu.

Szerokim łukiem należy omijać plac św. Marka, gdzie w słynnej kawiarni (najstarszej w Wenecji) Caffe Florian cena z kosmosu za kawę (23 euro filiżanka), uwzględnia też opłatę za widok na plac i bazylikę O.o Sławne są już opowieści na forach, gdzie turyści mieli doliczaną opłatę za słuchanie muzyki na żywo (6 euro od głowy), granej w lokalu. Nie wspominając o studentach z Japonii, którzy za swoje zamówione befsztyki wraz z przystawkami musieli zapłacić 1100 euro. Za to wielu odwiedzających chwali kawę z weneckiego McDonalda. Nie tylko za przystępną cenę, ale i za jej smak.

Opinie o zabytkach i atrakcjach turystycznych w Wenecji

Na brak zabytków i atrakcji w Wenecji na pewno nikt nie może narzekać. Kościołów, mostów, muzeów oraz innych cennych kulturowo i historycznie obiektów tu nie brakuje. Fakt faktem, nie wszystkie są w idealnym stanie, co jest odnotowywane przez odwiedzających. Jednak po części miasto stara się powoli odrestaurowywać sypiące się budynki.

Wiele osób poleca przyjazd do Wenecji na więcej niż jeden dzień. Podobno tylko wówczas można poczuć prawdziwą atmosferę tego miasta. Mimo wysokich cen, wielu turystów rekomenduje też rejsy gondolą. Zawsze przecież można wsiąść w kilka osób i te 100 euro rozłoży się po kościach. Część osób poleca także odpuścić sobie największe zabytki oraz popularne atrakcje, by przejść się w miejsca do których turyści nie docierają. Wenecja ma opinię miasta dla wrażliwców i romantycznych dusz. Łatwo tu się zagubić w plątaninie wąskich uliczek odchodzących od głównego placu. Dużo osób narzeka natomiast na brak koszy na śmieci oraz ławek, na których można by odpocząć.

Jeśli chodzi o zwiedzanie, to wiele osób zachwycają oprócz klasycznych atrakcji dzielnicy zabytkowej, także pobliskie wyspy jak Murano z wytwórniami szkła czy kolorowe Burano oraz co ciekawe plaża na Lido. Z drugiej strony słychać opinie o tym, że Brano i Murano to kicz, a plaża w Lido jest brudna. Podobnie jest z karnawałem w Wenecji, jedni uważają to wydarzenie za szalenie atrakcyjne, drudzy natomiast nie mogą znieść tłumów nawiedzających wówczas miasto. Część osób poleca także zwiedzanie Wenecji po zmroku i do tego poza sezonem.

Wszelkie istotne informacje dotyczące samej Wenecji jak i recenzje oraz pozostałe opinie turystów, których nie znajdziesz na naszym blogu możesz przeczytać na portalu turystycznym Lasti.pl gdzie wycieczki do Wenecji zostały opisane w znakomity sposób. Oczywiście poza Wenecją znajdziesz także inne kierunki, które w doskonały sposób uzupełnią Twoją wiedzę na temat tego gdzie, jak i po co Polacy jeżdżą na wakacje.

Tłumy turystów w Wenecji

To jeden z głównych zarzutów, co do opinii o Wenecji. Tłumy turystów przez których nie da się komfortowo zwiedzić tego miasta. Do tego te ilości odwiedzających wcale się nie zmniejszają, co jest już znacznym problemem tej miejscówki. Mimo iż władze miasta starają się coś z tym zrobić i chcą wprowadzić podatek turystyczny od każdego, kto odwiedzi miasto na wodzie. Nadal zbyt duża ilość osób jest chętna na odwiedziny.

W opiniach turystów najlepszym terminem na zwiedzanie Wenecji to czas od października do kwietnia. Nie ma wówczas aż tylu odwiedzających. Miesiące od maja do września, to nie tylko okres wakacji, ale także ważnych wydarzeń w mieście na wodzie, takich jak biennale czy festiwal filmowy.

Warto też odnotować, iż wśród opinii odwiedzających Wenecja to nie imprezowe miasto. Jeśli więc ktoś liczy na szalone imprezy do białego rana, to zdecydowanie trzeba wybrać inny kierunek.

Opinie o wycieczkach do Wenecji
Opinie o wycieczkach do Wenecji. Opinie o restauracjach, klubach i kawiarniach.

Brzydki Zapach w Wenecji

Kolejna koronna opinia wśród turystów, o tym że w Wenecji po prostu śmierdzi. Niestety stojąca woda pod wpływem wysokiej temperatury oraz tłumów śmiecących turystów, mają przełożenie na niezbyt ładny zapach unoszący się w niektórych częściach miasta.

Jednak część osób pisze, że w ogóle nie czuli nieciekawych smrodków. Drudzy natomiast praktycznie uciekali przed kanalizacyjnym fetorem. Wszystko zależy od terminu w jakim przyjedziemy. Im cieplej na zewnątrz, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia odoru. Do tego nie w każdej części Wenecji można się z tym spotkać. Wielu turystów najczęściej czuje coś w pobliżu popularnych przystanków vaporetto (tramwajów wodnych).

Co kupić w Wenecji na pamiątkę?

Pamiątki z Wenecji

Niestety pamiątki z Wenecji nie cieszą się zbyt dobrą opinią wśród turystów. Większość osób słusznie zauważa, że wiele z nich to produkty wyprodukowane w Chinach, które niewiele mają wspólnego z zabytkową Wenecją. Także i tu dotarła azjatycka produkcja masowa, która zalewa cały świat.

Turyści natomiast chwalą oryginalne wyroby szklane z wyspy Murano. Weneckie szkło nie tylko jest znakomitą pamiątką z podróży, ale i swoim wyglądem ozdabia każde pomieszczenie. Niestety prawdziwe wyroby z Murano są drogie.

Innym polecanym przedmiotem pamiątkowym, który warto kupić w Wenecji są maski karnawałowe. Wybierając jedną z nich, turyści radzą sprawdzić czy nie ma na niej nadruku – made in China.

A wiec jaka właściwie jest ta Wenecja?

Podsumowanie

Mimo tylu skrajnie różnych opinii o Wenecji, wiele osób przyjeżdża do Polski bardzo zakochanych w mieście na wodzie. Druga część z kolei twierdzi, że ich noga nigdy już nie stanie na tamtej ziemi. Wszystko zależy jak się nastawimy przed podróżą, czego oczekujemy po tak turystycznym miejscu i w końcu jakie będą nasze odczucia po wizycie w Wenecji. Fakty są takie że jedni będą zachwyceni wizytą w pięknym włoskim mieście z romantyczną atmosferą, unikatowym na skalę światową. Drudzy natomiast stwierdzą że Wenecja dziś jest mocno skomercjalizowana, przereklamowana, bardzo droga oraz pełna turystów i naciągaczy.

A jakie są Twoje opinie o Wenecji? Swoje recenzje i opinie przedstaw w komentarzach. Z chęcią się z nimi zapoznamy!

5 KOMENTARZE

  1. Ja potwierdzam info o niezbyt przyjemnym zapachu, unoszącym się znad kanałów. Przynajmniej w środku lata. Na Placu św. Marka lepiej nie siadać przy stoliku, bo cena kawy może faktycznie przyprawić o zawał serca. Stojąc na jego środku, twarzą w stronę Bazyliki św. Marka, kierując się w lewy górny róg dotrzemy do McDonalda. Uwaga na uliczki, bo jak się zapomnicie, to w pewnym momencie nie będzie wiadomo w którą stronę iść. Całe szczęście większość dróg w zabytkowej części Wenecji prowadzi faktycznie na plac św. Marka.

  2. Obecnie warto do Wenecji pojechać, by zobaczyć te delfiny i łabędzie, które pojawiły się w kanałach 😉 To z pewnością niecodzienny widok, tak jak pustawy plac św. Marka. Jestem ciekawa, czy kosmiczne ceny noclegów w starej części Wenecji nieco się obniżą. Kawy zresztą też 😉

  3. Prawdę mówiąc, w niewielu miejscach można spotkać takie zestawienie opinii o Wenecji, zwłaszcza jeśli chodzi o minusy. Brzmią one dość odpychająco, ale jestem pewna, że by mi nie przeszkadzały na miejscu. No może oprócz tego nieuczciwego windowania cen.

  4. Hej właśnie jestem w Wenecji z żoną i dzieckiem (10 lat) na obiady trzeba liczyc około 50- 60 euro max z napojami obsługą i co tam sobie jeszcze dopiszą gondola kosztuje przy głównym kanale w środku dnia 80 euro ale w bocznych proponowali nam nawet za 40 tak więc napastujących nas gondolierów bo nie ma klientów jest dużo . Ogólnie jest fajnie spokojnie bez dzikich tłumów hotel za 150 euro za noc na dzień dzisiejszy to bzdura chyba że dasz się naciągnąć przez booking ! Jak mnie na miejscu oszukali to znalazłem fajny pokój dla siebie żony i dziecka na 3 noce za 360 euro plus śniadanie 30 za 3 osoby za dzień . Ten sam hotel na booking potrafi kosztować od 550 do 650 euro a my tam weszliśmy z ulicy bez żadnej rezerwacji ! Nazwa hotelu to casa ferardo polecam zadzwonić i zapytać o cenę niby 3 gwiazdki ale pokój bajka . Najważniejsza rzecz bazylika św. Marka zamknięta do odwołania dostępne tylko muzeum i skarbiec pałac dorzów czynny od czwartku 14.00 do niedzieli tak więc przemyślcie wyjazd

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here